Haber

Tarihe geçen göz kamaştıran protesto: İsrail için talep edilen yardım konusunda Senato’da konuşamadı

ABD Dışişleri Bakanı Anthony Blinken ‘nin açılış konuşması her cümleden sonra protestocular tarafından kesildi. Protestocular ateşkes talep ederken BidenYönetimin İsrail’in savaşına verdiği destek de şiddetle kınandı.

ABD Protestocuların Dışişleri Bakanı Yanıp Sönüyorİfadeye başlamasını bekledikten sonra bağırmaya başladıkları, oturumun birkaç kez yarıda kesildiği belirtildi.

Basında yer alan bazı fotoğraflardan bazı protestocuların ellerini kırmızıya boyadığı görüldü. Protestocular” Derhal ateşkes! “” diye bağırdıkları bildirilirken, Kongre Binası Polisinin protestocuları hızla salondan uzaklaştırdığı görüldü. Polis 12 kişinin tutuklandığını duyurdu.

Yanıp SönüyorKonuşmasında şu ifadelere yer verdi:

Hızlı ve sürekli insani yardım olmadan çatışmaların yayılma olasılığı çok daha yüksektir. Acılar artacak, Hamas ve destekçileri, kendilerini, yarattıkları umutsuzluğun kurtarıcıları olarak göstererek bundan faydalanacaklar.

ABD Dışişleri Bakanı Yanıp SönüyorSenato Komitesi’nde, bu odada ve bu odanın dışında dile getirilen tutkuyu çok iyi anladığının altını çizerek, sivillerin hayatlarını korumaya kararlı olduklarının altını çizdi.

Yanıp SönüyorDahası BidenŞimdi ateşkes zamanı olmadığı yönündeki yönetiminin görüşünü yineledi. Hamas yapabileceklerini pekiştirecek ve saldırıların tekrarlanmasına izin verecek” söylenmiş.

Göz açıp kapayıncaya kadar protesto
© SAUL LOEB
Göz açıp kapayıncaya kadar protesto
© SAUL LOEB

haber-yesilyurt.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu