Haber

‘Fakirin Değil Zenginin Yanındayım’ Sloganıyla Bilinen Muhtar Adayına Ceza! ‘Mesajım Hedefine Ulaştı’

‘Maaştan dolayı Giresun’da köy muhtarı adayıyım. ‘Fakirin değil, zenginin yanındayım’ sloganıyla içeri giren Zafer Fison, izinsiz poster astığı için para cezasına çarptırıldı.

Giresun’un Göreli ilçesine bağlı Taşlık köyünde muhtar seçimlerine iddialı bir sloganla giren Zafer Fison, sosyal medyada gündem oldu.

Köye “Ben maaşlı muhtar adayıyım. Fakirin değil zenginin yanındayım” yazılı pankart asan Fison, ‘izinsiz pankart astığı’ gerekçesiyle ilçe jandarma ekipleri tarafından 1.295 lira para cezasına çarptırıldı. .

‘Afişini bedava yaptırdım ama kaldırmak 1.295 liraya mal oldu.’

Zafer Fison, ironik bir ifadeyle amacının muhtar adaylarını seçim öncesi uyarmak olduğunu belirtti. “Yerel seçimlere henüz 5-6 ay olmasına rağmen köylerde herkes seçim havasındaydı. Her aday maaş için değil hizmet için aday olduğunu söyledi. Ancak birçok kişinin muhtar olduktan sonra maaşını alıp hizmetlerini unuttuğunu biliyoruz. Bu duruma referans olarak böyle bir poster astım. Ama bakın, cezası posterden daha değerliydi. Posteri bedava yaptırdım ama sökmesi 1.295 liraya mal oldu.mal olmuş. Aslında köyde çiftçilik yaparak geçimimi sağlıyordum. “Bu cezayı nasıl ödeyeceğimi düşünmeye başladım ama en azından muhtar adaylarına iletmek istediğim tebligat geldi.”söz konusu.

haberkibriscik.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu