Haber

Uyanış Gençler 2. Tenis Turnuvası Diyarbakır’da Devam Ediyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin çocuk ve gençleri spora teşvik etmek amacıyla düzenlediği Uyanış Gençler 2. Tenis Turnuvası devam ediyor.

gençlik ve Spor Hizmetler Dairesi Başkanlığı’nın “Uyanış Gençler 2. Tenis Turnuvası” sloganıyla düzenlediği turnuvada sporcular yeteneklerini sergiliyor. Kayapınar ilçesindeki 75 kapalı kortta oynanan tenis maçlarına gençler ve çocuklar yoğun ilgi gösteriyor. Aileler çocuklarını yalnız bırakmıyor ve sporculara sahada alkışlarla destek oluyor. Turnuvada sporcular 8-10, 10-12, 12-14 ve 14-18 yaş olmak üzere 4 kategoride yarışacak. Heyecanlı ve çekişmeli maçlar hafta ortası tatiline kadar devam edecek. Turnuvada dereceye giren sporculara çeşitli hediyeler verilecek.

Sporculardan Dilşah Özer ise 5 yıldır tenis oynadığını ve aktivitenin keyifli olduğunu söyledi. Turnuvaya antrenörleri sayesinde katıldığını belirten Özer, “5 yıldır tenis oynuyorum. Buraya katılmak bu sporda hem eğlenmemi hem de kendimi geliştirmemi sağladı. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” – DİYARBAKIR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu