Haber

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş: Türkiye’nin muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkma fırsatı var

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Türkiye’nin muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkma imkânı ve potansiyeline sahip olduğunu söyledi.

Sivas Kongresi’nin 104’üncü yıl etkinliklerine katılmak üzere Sivas’a gelen Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Numan Kurtulmuş, akşam saatlerinde sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle bir araya geldi. Kurtulmuş, konuşmasında, Türkiye’nin muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkma imkânı ve potansiyeline sahip olduğunu belirterek, “Türkiye, bir asır önce önümüze konan muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkma idealine hızla ulaştı. bir fırsat ve potansiyele sahip olmuştur. Onun için diyoruz ki, bugüne kadarki başarılarımızı bilerek, bunları daha ileriye taşımak ve Türkiye’nin önünü açmak için daima birlikte çalışmalıyız. Bu çaba sadece bir tarafın veya bir kesimin işi değil, aynı zamanda bir bütündür. 85 milyon insanın bir arada ortaya çıkması için çaba sarf edilmesi gerekiyor” dedi.

“Ayrılma çabası ihanettir”

Her türlü ayırma girişiminin milletin büyük hedeflerine açık bir ihanet olduğunu vurgulayan Kurtulmuş, “Bu çabayı ortaya koyarken her şeyden önce toplumsal bütünlüğü sağlamak ve güçlendirmek zorundayız. Toplumsal birlik derken, içindeki farklılıkları kastediyoruz. Bizleri bir ayrılık aracı olarak değil, bir bütünleşme olarak, kendi içimizde bir kuvvet olarak, bir kuvvet olarak görüyoruz. “Bu anlamda bu milletin önüne hem mezhep hem de etnik farklılıklar açısından getirilen her ayrılık senaryosu, Türkiye’ye karşı açık bir ihanettir. Milletin büyük hedefleri var” dedi.

“Ekonomik Güç”

Türkiye’nin hedeflerine ulaşması için ekonomik gücün şart olduğunu ifade eden Kurtulmuş, şöyle konuştu:

“Dolayısıyla her şeyden önce bir binanın duvarları gibi öne çıkmış bir millet olarak birlik ve beraberliğimizi koruyacağız. Tıpkı güçlü ve büyük Türkiye hedefimizin gerçekleşmesi için ekonomik olarak güçlü olmak şart olduğu gibi. Türkiye’de özellikle son yıllarda ekonomik alanda elde edilen başarıların ve sonuçların değerli olduğunun, ancak çok daha ileri gitmemiz gerektiğinin altını çizmek isterim. Vazgeçilmez koşul, tek tek şehirlerimizin güçlü olmasıdır.” – SİVAS

eleskirtajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu