Haber

Seçim yine bir kadın! DEM Parti İstanbul için Başak Demirtaş’ın alternatifini buldu

Yerel seçimler için geri sayım sürerken İstanbul da en çok beklenen sonuçlardan biri. Mega kentte CHP mevcut lideri Ekrem İmamoğlu ile yoluna devam ederken, AK Parti Murat Kurum’u, İYİ Parti ise Buğra Kavuncu’yu aday gösterdi. Seçimin sonucunu belirleyecek oy potansiyeline sahip olduğu biliniyor Dem PartisiTürkiye’de Başak Demirtaş’ın geri adım atmasının ardından belirsizlik sürüyor.

İSTİŞARE SÜRECİ YAPILMADI

Kulislerden sızan bilgiler arasında Başak Demirtaş’ın adaylığı konusunda parti içinde fikir birliğine varılamadığı ve adaylık beyanının istişare süreci olmadan yapılmasına yönelik eleştirilerin olduğu da yer alıyor. Özellikle parti içinde güçlü bir konuma sahip olan kadın örgütünün Demirtaş’ın adaylığına karşı çıktığı ve adaylık sürecinin istişare yoluyla belirlenmesi gerektiği konusunda net bir tavır sergilediği belirtildi.

PARTİ İÇİNDE RAHATSIZLIK YARATTI

Ayrıca Başak Demirtaş’ın Selahattin Demirtaş’ın eşi olarak adaylığının gündeme getirildiği ve pazarlık nedeniyle aday gösterilebileceği yönündeki tartışmaların parti içinde rahatsızlık yarattığı belirtildi.

MERAL DANIŞ BEŞTAŞ’IN İSİM ÖZELLİKLERİ

Başak Demirtaş’ın çekilmesinin ardından Dem Partisi İstanbul adaylığı için Meral Danış Beştaş’ın ismi gündeme gelmeye başladı. Son günlerde Ankara adına ismi gündeme gelen Beştaş’ın, İstanbul adaylığına da sıcak baktığı gelen bilgiler arasında…

ADAYINI 9 ŞUBAT’TA AÇIKLAYACAKLAR

Demirtaş’ın aday olmayacağını açıklamasının ardından DEM Parti Grup Başkanvekili Sezai Temelli, İstanbul Büyükşehir Belediyesi lider adayını 9 Şubat’ta açıklamayı düşündüklerini söyledi. 9 Şubat’ta açıklanacak ismin Meral Danış olacağı tahmin ediliyor. Beştaş.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu