Haber

Kılıçdaroğlu: Bundan kimsenin endişesi olmasın. Adaleti sonuna kadar savunacağız. Haksızlık yapanlara asla izin vermeyeceğiz.

BERKAY VAROL

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu hapse atmak ve siyaset yasağı getirmek için, “Hukukun nasıl katledildiğini, devletin eline nasıl geçtiğini çok net görüyoruz. Bir kişinin iradesi nasıl çürüdü, adalet nasıl çürüdü, intikam duygusu nereye taşındı. Ama kimse bundan endişe etmesin. Biz adaleti sonuna kadar savunacağız. Bunu asla haksızlık yapanlara bırakmayacağız” dedi. .

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun 2 yıl 7 ay 15 gün hapis ve siyaset yasağı cezası alması üzerine CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Almanya’nın programını yarıda keserek Türkiye’ye dönme kararı aldı. Kılıçdaroğlu, Almanya’da gazetecilerin soruları üzerine bu akşam şu açıklamayı yaptı:

“Az önce sosyal medya için bir açıklama yaptım. Şunu açıkça belirteyim ki hukukun nasıl katledildiğini, kişinin iradesine teslim edilen devletin nasıl çürüdüğünü, adaletin nasıl çürüdüğünü, aklın nerede olduğunu çok net bir şekilde görüyoruz. İntikam nereye kadar götürüldü. Ama bundan kimsenin endişesi olmasın. Biz “Adaleti sonuna kadar savunacağız. Haksızlık yapanların eline asla bırakmayacağız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu