Haber

Gebçler Robot Yarışmasında Dereceye Girenler Ödüllerini 19 Mayıs’ta Aldı

Keçiören Belediyesi Teknoloji Merkezi tarafından 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda düzenlenen ‘TEKNOMER Soygun-Okul Sıra İzleyen Robot Yarışması’nda 100 bin TL’lik ödül havuzu Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok tarafından takdim edildi. Makamında ağırladığı gençlere ikramlarında bulunan Altınok, her öğrenciyi tek tek tebrik ederek başarılar diledi.

“İleri seviyede” görev yapan Başkan Altınok, Yenimahalle Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi takımlarından birinci olan AHİRON-BOT-2 grubuna 4 tam altın, AHİRON-BOT grubuna 4 tam altın verdi. Aynı okulda 2. olan -1 grup ve Keçiören Hatice Hikmet Oğultürk Mesleki ve Teknik Lisesi. Teknik Anadolu Lisesi’nden üçüncü olan ROBORION, öğrencilerin eğitim gördüğü her okula 4 çeyrek altın ve bir tablet verdi.

Altınok, “temel seviyede” mücadele eden ve birinci olan Mamak Turhan Polat Ortaokulu kadrolarından KAFKAS’a bir tam altın, Özel Meslek İlkokulu ikinci takımlarından MUCİT KAFA’ya bir buçuk altın, Özel Meslek Ortaokulu takımlarından üçüncü olan SÜLEYMAN’a ise bir çeyrek altın verildi. Öğrencilerin eğitim gördüğü her okula birer tablet bağışladı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu