Haber

Bomba iddia: Akşener, Millet İttifakı’ndan ayrılacağını bu hafta açıklayacak

Seçimler öncesi 6’ncı Masa’dan zehirli sözlerle ayrıldıktan sonra geri dönmek zorunda kalan ve özellikle kendi partilileri tarafından eleştirilen GÜZEL Parti Genel Başkanı Meral Akşener hakkında sürpriz bir iddia ortaya atıldı. Akşener’in bu hafta UYGUN Parti Kongresi’nde Millet İttifakı’ndan ayrılacağını duyuracağı kulislerde konuşuluyor.

İPLİKLER TAMAMEN KIRILMIŞTIR

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde destekledikleri Kemal Kılıçdaroğlu’nun ve Meclis’te istediği milletvekili sayısına ulaşamayan DÜZGÜN Partisi’nin başarısızlığı kaynıyor. Akşener’in liderliğinin önemli anlamda tartışılmaya başlandığı bu süreçte sürpriz bir tartışma çıktı. Ankara kulislerinde konuşulanlara göre; Akşener bu haftaki küme toplantısında 6 Masa ile ipleri tamamen koparacak.

İSMAİL SAYMAZ’DAN DA BELİRTİ

Gazeteci İsmail Saymaz da Sözcü TV’ye, “Üslubu ve içeriğinin sert olacağını duyuyorum. Millet İttifakı’ndan ayrıldığını iddia edecek ve bundan sonra İYİ Parti milliyetçi muhafazakar üçüncü yol olarak konumlanacak” dedi.

KILIÇDAROĞLU: 16 MASA KURACAĞIM

Bu iddiaların dile getirildiği süreçte ittifak ortaklarından CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’ndan farklı bir açıklama geldi. 6’lı Masa’yı genişleteceklerinin sinyalini veren CHP Genel Başkanı, “Hiçbirimizin, hiçbir CHP’linin umutsuzluğa hakkı yok. Türkiye’yi en zor koşullarda gün yüzüne çıkarmak bizim görevimiz. Türkiye için 6’lı bir tablo, gerekirse 16’lı bir tablo ortaya çıksın.” Bir masa kuracağım. Bu Sensei Kamu Kabinesini mutlaka göndereceğiz” dedi.

habercumayeri.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu