Haber

Akşener’in sözleri sonrası AK Parti’den açıklama: Tiyatro dağıtıldı

AK Parti Kümelenme Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz Tunç, GÜZEL Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Altı Tablo ile ilgili sözlerinin ardından açıklamalarda bulundu. Altı Tablo’nun tarihe gömüldüğünü kaydeden Tunç, “Güçlendirilmiş parlamenter sistem çöktü.”

Altı Masa’nın toplanıp dağıldığını kaydeden Tunç, “Aylarca süren altı masalı tiyatro dağıldı. Parlamenter sistem hayali yıkıldı. Bugüne kadar olduğu gibi bugün de milletimizle omuz omuzayız. Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde yaralarımızı sarmak ve Türkiye’yi birlikte inşa etmek için yola devam edeceğiz” dedi.

AK Parti Kümelenme Başkan Yardımcısı Tunç, şunları söyledi:

“Birbirine taban tabana zıt olan, koltuk paylaşımı dışında ortak paydası olmayan ve suni gündemle milletimizi meşgul eden altı masalı tiyatro fiyaskoyla sonuçlanmıştır. Bugün prestijiyle seçimi göremeden iflas etti.Tek vaadi geçmişe dönüş olan milli irade yerine kendi vesayeti altında kukla bir cumhurbaşkanı arıyor.6’lı masa ortakları milletimize eski Türkiye’yi bir kez daha hatırlattı. kumpaslar, koalisyon kavgaları. Onların hayalini kurdukları güçlendirilmiş parlamenter sistem vaadi çökmüştür. Bizim gündemimiz aziz milletimizin gündemidir.”

Tunç, “Cumhur İttifakı’nın gündemi, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile Türkiye’yi ileriye taşıyarak milletin refahını artırmak ve demokrasiyi yükseltmektir” dedi.

“Güçlü Türkiye’nin inşasına hep birlikte destek olma zamanıdır. Yüzyılın felaketinin ardından yaralara merhem olma, milletimizin taleplerine cevap verme, inanç ve istikrarı koruma, bir millet olma zamanıdır.” Güçlü irade.”

AKŞENER NE DEMİŞTİ?

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayının görüşüldüğü toplantının ardından partisinin Genel Yönetim Kurulu’nu topladı. Yaklaşık 1.5 saat süren kritik görüşmenin ardından açıklamalarda bulunan Akşener, GÜZEL Parti dışındaki tüm Millet İttifakı bileşenlerinin CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nu cumhurbaşkanı adayı olarak önerdiğini belirtti. “İYİ Parti dayatmak zorunda kaldı, seçmek zorunda kaldı” diyen Akşener, Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu’nu cumhurbaşkanlığına aday olmaya davet etti. (HABER MERKEZİ)

haberulas.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu